Festival alanları serinletme

Yaz aylarında büyükbaş,küçükbaş ve kümeslerde sıcak stresi sayesinde hayvanların doğurganlığı yumurta verimi hatta hastalanıp telef olma ihtimali vardır. Mega mühendisliğin geliştirdiği sistem sayesinde bu oran çarpıcı bir şekilde düşmektedir.

Sıcak havalarda besi ve kümes hayvanlarında daha az beslenme daha fazla sıvı tüketimi görünür. Bunun nedeni vücuttaki ısının düşürülmesi için aşırı derecede sıvı tüketimidir. Hayvanların vücudundaki sıvıyı düşürmesi için kaybettiği sıvılar bir süre sonra kilo ve üretim(süt,yumurta vb.) kaybına sebep olmaktadır.

Bu nedenle hayvan barınaklarında çeşitli soğutma ve nemlendirme sistemleri kullanılmaktadır. Fakat mega mühendislik tarafından geliştirilen ve sizlere sunulan hizmet sayesinde ortam sıcaklığını ve nem miktarını kontrol edebilirsiniz.

Yüksek basınçlı soğuk su buharıyla hayvan barınakları ahırlar ve tavuk kümesleri serinletilebilir. Ortam sıcaklığının soğutulması sağlana bilir. Bu sayede hayvanların sıcak stresi altında kalmadan daha verimli ve sağlıklı hijyenik ortamda yaşaması sağlanır. Daha fazla üretim elde edilebilir. Hayvan barınakları soğutma ve serinletme kümeslerin su buharı ile serinletme soğutma işlemlerinde verimliliğin arttığı gözlemlenmiştir.

Kümes hayvanlarının aşırı sıcaklar nedeniyle telef olduğu gözlenmektedir. Kümeslerin soğuk su buharı ile soğutulma işleminden sonra bu kayıpların ortadan kalktığı ve daha hijyenik ortamlarda ürün verimliliğinin arttığı görülmüştür.

Bisicilik haralarında hayvanların aşırı sıcaklardan dolayı kilo kaybettiği görülmüştür. Misting sistemin soğutma ve nemlendirme uygulamalarından sonra ortamın soğuması ve nemlenmesi sonucunda kilo kaybının önüne geçildiği ve hayvanların daha az hastalandığı görülmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*